Genel

Benzine indirim geliyor! Ne zaman uygulanacak?

Türkiye’de araç sahibi vatandaşları ilgilendiren önemli bir gelişme sektör yetkilileri tarafından bildirildi. Buna göre benzine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim geliyor. Peki, benzine ne kadar indirim uygulanacak? Motorine indirim var mı?

Akaryakıt sektörü yetkilileri milyonlarca araç sahibi vatandaşı ilgilendiren önemli bir açıklama yaptılar. Buna göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine indirim bekleniyor.

Benzine ne kadar indirim uygulanacak?

Sektör yetkililere benzine 12 kuruş indirim uygulanacağını belirttiler. Böylelikle İstanbul’da 6.82 liradan satılan benzinin litresi 12 kuruş indirimle 6.70 lira olacak. Öte yandan 23 Ekim 2020 – 26 Ekim 2020 tarihleri arasında motorinde indirim beklenmiyor.

Türkiye’de akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgili Makaleler