Ekonomi

Benzine indirim yapıldı! Bu geceden itibaren geçerli

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yetkilileri benzine indirim yapılacağını açıkladılar. Bu gece yarısından itibaren uygulanacak olan indirim pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS benzinin litre fiyatında, gece yarısından geçerli olmak üzere 5 kuruş indirime gidileceğini duyurdu. EPGİS açıklamasında, “08 Nisan tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” İfadelerini kullandı.

Benzin ne kadar olacak?

Bu gece uygulamaya başlanacak indirimle birlikte Ankara’da ortalama 5,41 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,36 lira olacak. İstanbul’da benzinin listresi 5,32 liradan 5,27 liraya, İzmir’de 5,43 liradan 5,38 liraya düşecek.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, kdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir