Gündem

Berber, Kuaför ve Güzellik Merkezleri Kapatılıyor ! İşte Kapatılacağı Saat

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsü tedbirlerine bir yenisi daha eklendi. Buna göre berber, kuaför ve güzellik merkezleri geçici olarak kapatılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından çok önemli bir karar alınarak tedbirlere bir yenisi daha eklendi.

BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK MERKEZLERİ KAPATILIYOR

Buna göre corona virüsü nedeniyle berber, kuaför ve güzellik merkezleri geçici olarak kapatılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelge ile, corona virüsü tedbirleri kapsamında, berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri bugün saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durdurulacak.

Koronanirüs (Kovid-19) salgınından; vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tedbirler almaya devam ediyor.

Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderilmişti.

Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi.

Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Ayrıntılar geldikçe okuyucularımızla paylaşacağız…

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir