Gündem

Berbere Giden Vatandaşlar Dikkat ! Çok Sayıda Berberin Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

Corona virüsü ile mücadele kapsamında berber ve kuaförler 21 Mart 2020 tarihinde kapatılmıştı. Ancak belirli tedbir ve kurallar dahilinde 11 Mayıs'ta yeniden açıldı. Berberler arasında corona virüsü testi pozitif çıkanların sayısı artıyor. Uşak ilimizde 421 berberden 26'sının testi pozitif çıktı.

Bilindiği gibi berberler ve kuaförler belirli tedbirler ve kurallar kapsamında 11 Mayıs 2020 tarihinde açılmıştı. Uşak ilimizde hizmet veren 421 berber ve kuaförden 26’nın virüs testi pozitif çıktı. Uşak Valiliği tarafından tüm berber ve kuaförlere çağrıda bulunarak corona virüs testi yaptırmaları istendi. Bu bağlamda berberlerin büyük bölümü test yaptırdı.

11 MAYIS’TA AÇILMIŞTI

Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle 21 Mart’ta alınan kararla berber ve kuaförler kapatılmıştı. Vaka sayısındaki düşüşün ardından çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında berberlere 11 Mayıs’ta yeniden açılma izni verilmiş, ilk bir kaç gün büyük kuyruklar oluşmuştu.

26 BERBERİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Bilindiği gibi Uşak ilimiz sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunmuyor. Uşak’taki berberlerin corona virüsü testlerinde pozitif vaka sayısının yüksek olması korkuya neden oldu. 421 berberin 26’sında test pozitif çıktı. İl genelinde hizmet veren 421 berber ve kuaförden test yaptırmaları istendi ve büyük bir bölümü test yaptırdı. Ayrıca bir bölümünün ise kendini iyi hissettiğini bildirerek test yaptırmadığı açıklandı.

TEMAS ETTİKLERİNE TEST YAPILACAK

Kendilerini iyi hisseden berberlerin dükkanlarını açmama kararı aldıkları duyurulurken corona virüsü testi pozitif çıkan berberlerin temas ettikleri kişiler de tespit edilerek o kişilere de virüs testi yapılacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler