Gündem

Berberin Covid-19 Testi Pozitif Çıktı! Temas Ettiği Kişilere Ulaşılmaya Çalışılıyor

Burdur'da hizmet vermek üzere açılan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde çalışanlara tedbir amaçlı Covid-19 testi yapıldı. Bucak ilçesindeki Kocaaliler beldesinde ise bir berber çalışanının Covid-19 testi pozitif çıktığı öğrenildi ve hemen karantinaya alındı.

Burdur’da günlerden sonra 11 Mayıs’ta açılan berber, kuaför ve güzellik merkezlerinde çalışanlara önlem amaçlı Covid-19 testi yapılmaya başlandı ve bir berber çalışanının Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

VALİLİK COVID-19 TARAMASI YAPIYOR

11 Mayıs itibariyle normalleşme sürecinin ilk adımı olarak uzun süredir hizmet vermelerine izin verilmeyen berber, kuaför ve güzellik merkezleri faaliyetlerine başladı.

Burdur Valiliği, salgınının daha da yayılmasını engellemek amacıyla kentte bulunan berber, kuaför ve güzellik merkezlerine gidilerek Covid-19 testi yapma kararı aldı. Eğer sonuçları negatif çıkarsa, o işletmelere hizmet verme onayı verildi. Sonuçları belli olmayan işletmeler ise test sonuçları negatif olursa hizmet vermeye başlayacak.

BERBER ÇALIŞANININ TESTİ POZİTİF

Burdur Valiliği tarafından yapılan tarama doğrultusunda Bucak ilçesindeki Kocaaliler beldesinde bir berbere de Covid-19 testi yapıldı ve çalışanının test sonucu pozitif çıktı. Çalışan ile temasta bulunan vatandaşlara ulaşmak için de harekete geçildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler