Gündem

Berberler, kuaförler, kafe, restoran gibi işletmeler mayıs ayında mı açılacak? İşte flaş açıklama!

Türkiye’de corona virüsü tablosunda düşüşler görülmeye başlandı. Sağlık Bakanlığı son verilerine göre; dünkü vaka sayısı 1670 iken iyileşen hasta sayısı 4 bin 892 olarak bildirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuya ilişkin dün yaptığı açıklamada “11 Mart’tan bu yana, ilk kez iyileşen hasta sayımız, mevcut koronavirüs hasta sayımızı geçti. Tedbirlere uyuldukça, sonuç, çok daha iyi olacak” ifadelerini kullandı. Vatandaşlar ise ne zaman normale dönüleceğini ve berber, kuaför, kafe ve restoran gibi işletmelerin ne zaman tekrar açılacağını merak ediyorlar.

Camiler Haziran’da Açılacak

Hürriyet Gazetesi yazarı Aldulkadir Selvi bu konuda önemli bir yazı kaleme aldı. Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak Bakanlar Kurulu’nda normalleşme adımlarının görüşüleceğini bildirdi. İşte normalleşecek sektörler başlığı ile yayınlanan yazıda, berber, kuaför, kafe ve restoranların mayıs ayı içinde açılacağını iddia ederken; camilerin açılacağı tarih ve uçuşların başlayacağı tarih olarak haziran olarak ifade etti. Aynı zamanda Otel, motel, müze ve ören yerleri ve kültürel etkinliklerinde haziran ayı içerisinde başlatılacağı belirtildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler