Gündem

Beşiktaş’tan Korkutan Haber! Bir Futbolcu ile Personelin Covid-19 Testleri Pozitif

Beşiktaş Spor Kulübü, takımlarında top koşturan bir futbolcu ile bir personelde Covid-19 tespit edildiğini duyurdu. Covid-19 teşhisi konulan futbolcunun ise Tyler Boyd olduğu açıklandı.

Beşiktaş, takımlarında top koşturan Tyler Boyd adlı futbolcunun ve bir personelin Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. İkisinin de tedavisine başlanıldığı belirtildi.

BJK tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

“8 Mayıs Cuma günü, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, tüm futbolcularımız, teknik heyetimiz ve tesis çalışanlarımıza Covid-19 testi yapılmıştır. Yapılan testler neticesinde, bir futbolcumuz ile bir çalışanımızda pozitif Covid-19 test sonucu tespit edilmiştir. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile çalışanımızın takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda derhal başlanmıştır.”

LİGLER HAZİRANDA BAŞLIYOR

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Haziran ayı itibaren liglerin başlayacağını ve maçların seyircisiz gerçekleşeceğini açıklamıştı. Takımlardan bu gibi haberlerin gelmesi, alınan kararın seyrini değiştirecek mi hep beraber göreceğiz.

Nihat Özdemir’in açıklaması şu şekildeydi:

“Bu süreçte Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile toplantılar yaptık, Süper Lig, 1. Lig, 2. Ve 3. Lig kulüplerimizin fikirlerini aldık. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu başta devletimizin tüm kurumları ile istişare içinde süreci değerlendirdik. UEFA ve FIFA ile görüşmeler yaptık. Gerekli düzenlemeleri yaptık. En son Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine bizleri kabul ettiği, değerli bilgilerini paylaştığı için teşekkür ediyorum. Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolarımız da bulunmakla birlikte ertelenen Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Bu kararımızla liglerin belirlediğimiz takvimde oynanması için Sağlık Bakanlığımıza müracaat edeceğiz. Sağlık Bakanlığımız da konuyu bugüne kadar değerli çalışmalara imza atan Bilim Kurulumuza havale edecek. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu, beraber yapacakları çalışmalar sonrasında müsabakaların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler