Politika

Beştepe’deki toplantı sonrası açıklama yapıldı: Türkiye kararlı bir şekilde yoluna devam edecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Savunma Sanayi İcra Komitesi toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Türkiye tam bağımsız savunma sanayi yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.” İfadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Savunma Sanayi İcra Komitesi toplandı. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, salgın sürecinde savunma sanayimizin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve milli teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı belirtilen toplantıda, salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılıkla devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği bildirildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve güvenlik birimlerimizin son dönemde sınırlarımız içinde ve sınır ötesinde büyük bir başarıyla sürdürdüğü harekatlarda kullandığı pek çok sistemin Türk savunma sanayiinin tasarladığı, geliştirdiği ve ürettiği ürünler olduğu gündeme getirilerek, yerli ve milli savunma sanayiinin önemi ve değeri bir kez daha vurgulanmıştır.

Kovid-19 kaynaklı salgın sürecinde savunma sanayimizin kritik projelerde herhangi bir aksamaya izin vermeden çalıştığı, yerli ve milli teknoloji alanında önemli başarılara imza attığı belirtilen toplantıda, salgın sonrası dönemde de çalışmaların büyüyen bir kararlılıkla devam edeceği, sektörler arası tecrübe paylaşımına ve ihracata özel bir önem verileceği dile getirilmiştir. Türkiye tam bağımsız savunma sanayi yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir.”

Beştepe’de gerçekleştirilen toplantı ile elektronik harp, siber güvenlik, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı öğrenildi.

İlgili Makaleler