Gündem

Bez Maskeleri Yıkayıp Kullananlar Dikkat ! Kritik Uyarı Yapıldı

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan bez maskeler hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Saydan açıklamalarında maskesini yıkayıp yeniden kullanan vatandaşların toplum sağlığına vereceği zararın düşüncesinin bile çok ürkütücü olduğunu vurguladı.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan maskesini yıkayıp kullananlar hakkında Hürriyet’ten Meltem Ögenç’e önemli açıklamalarda bulundu. Saydan açıklamalarında maskesini yıkayıp kullanan vatandaşların toplum sağlığına vereceği zararın düşüncesinin bile çok ürkütücü geldiğini vurguladı.

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Başkanı Nurten Saydan bu konu hakkında açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“ÇOK ÜRKÜTÜCÜ GELİYOR”

“Vatandaşlarımızın 50’lik maske alamadıkları için maskelerini yıkayarak tekrar kullandıklarına şahit oluyoruz. Maskelerin yıkanıp tekrar kullanımı mümkün değil. Kutu ile maske alamayan vatandaşlarımız için beşli, onlu paketlerde satışın serbest olması gerektiğini düşünüyoruz. Toplum sağlığının korunması için mutlaka yapılmalı. Maskesini yıkayıp kullanan vatandaşlarımızın toplum sağlığına vereceği zararın düşüncesi bile bizlere çok ürkütücü geliyor.

Ayrıca kullanılan maskelerin tıbbi atık olduğu unutulmamalı ve bir poşete koyulup ağzı bağlandıktan sonra 72 saat bekleyip, evsel atık olunca çöp kutusuna atılmalı. Eczanelerde maske satışında 1 lira tavanının aşıldığına ilişkin iddialara rastlanıyor. Meslektaşlarımızın tavan ücreti aşması akla uygun değil. Meslektaşlarımızın eczanelerine standartlara uygun kaliteli ürün koymaları gerekiyor.”

10’LU PAKET TEMİN EDİLEBİLECEK

Medikal sektörü üreticileri ise İnternet üzerinden ve üç büyükşehirde bazı marketlerde 10’luk maske satışlarının başladığını Cuma gününden itibaren isteyen tüm market ve eczaneler, tedarikçilerden 10’luk paket temin edebileceğini vurguladı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler