Gündem

Bilim Kurulu Açıkladı ! İşte Corona Virüsü İçin En Riskli Beş İlimiz

Corona virüsü ile mücadele Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Doğanay çok önemli açıklamalarda bulundu. Doğanay açıklamalarında en fazla risk taşıyan 5 ilimizi ifade etti.

Corona virüsü ile mücadele Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Doğanay, çok önemli açıklamalarda bulundu. Doğanay açıklamalarında corona virüsü için en riskli olan 5 ilimiz duyurdu.

EN RİSKLİ 5 İLİMİZ

Doğanay açıklamalarında önümüzdeki iki haftalık sürecin çok önemli olduğunu ifade ederek en fazla risk taşıyan 5 ilimiz belirtti. Doğanay konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“En riskli bölge İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara vardır, üçüncü sırada İzmir vardır, Antalya vardır, bu kalabalık şehirler. Van vardır İran meselesi nedeniyle. Dolayısıyla buralarda kontrol edilemeyecek bir vaka sayısına ulaşılırsa farklı tedbirler alınabilir”

Corona Virüsü İçin En Riskli 5 İlimiz
Corona Virüsü İçin En Riskli 5 İlimiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise dün akşam yaptığı açıklamalarında son rakamları açıklamıştı.

En riskli 5 ilimiz dışında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam yaptığı açıklamalarında son 24 saatte yapılan 1.981 testten 168’inin pozitif çıktığını ve 191 olan hasta sayısının 359’a ulaştığını ve koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 4’e yükseldiğini belirtmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir