Gündem

Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor! Gündemde Yeni Tedbirler Olacak!

Bilim kurulu bugün yılın son toplantısını gerçekleştirecek. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen toplantının ardından bugün yeniden toplanacak olan bilim kurulu gündemi yoğun bir toplantı yapacak. Öncelikli olarak tüm dünyada yayılmaya başlayan Omicron konusu masada olacak. Ayrıca kulislerden gelen bilgilere göre yeni kısıtlamalar ve tedbir kararları da toplantıda olacak. Bugün saat 17:00’de yapılacak olan bilim kurulu toplantısı video konferans yöntemiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gerçekleşecek. İşte detaylar…

Bilim Kurulu Detayları

Bir önceki Bilim kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni önlemleri açıklamış, Omicron varyantı için 3 doz aşı randevu sisteminin açıldığını belirtmişti. Bilim kurulu bugün toplanacak. Saat 17:00’de 2021 yılının son toplantısını gerçekleştirecek olan bilim kurulu bir dizi yeni önlem almak için toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılacak toplantıda bakanlar sunumlarını yapacak.

Bilindiği üzere Omicron tüm dünyada olduğu ülkemizde de yayılmaya devam ediyor. En tehlikeli varyant olarak adlandırılan yeni varyantı için de bugün yapılacak olan toplantıda yeni önlemler alınacağı ifade edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 17:00’de toplanacak olan bilim kurulu toplantısı sonrası toplantıda alınacak kararları yazılı yapacağı açıklamada kamuoyuna sunacak.

Bir çok üniversite koronavirüs sebebiyle yüz yüze eğitime ara vermeye başladı. Milyonlarca öğrenci online eğitim kararı çıkacak mı sorusunu da araştırmaya başladı. Gelen bilgilere göre yüz yüze eğitime de ara verileceği konusu da masaya yatırılacak. Ayrıca yerli aşı TURKOVAC konusu da toplantıda değerlendirilecek.

Son 24 Saatte koronavirüs ülkemizde 32 bin 176 yeni vakaya sahip olurken 184 kişi hayatını kaybetti. 28 Aralık tarihinde, 23 bin 104 kişinin iyileştiği öğrenildi. Bakan Koca dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada aşı konusunda yeniden vatandaşı uyararak Omicron endişesine rağmen vaka sayısını düşürmenin ülkemiz için büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler