Gündem

Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor! Toplantıda Neler Konuşulacak?

Bilim Kurulu bugün toplantı yapacak. Saat 16:30 ‘da yapılacak bilim kurulu toplantısının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 18:00 ‘da canlı yayında toplantıya ilişkin açıklamada bulunacak. Daha önceki toplantıda olduğu gibi bu toplantıda da konferans yöntemiyle yapılacak toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Youtube üzerinden toplantının detaylarını aktaracak.

Hangi konular masaya yatırılacak?

28 Temmuz’da 19 bin 761  vaka görülürken  51 kişi hayatını kaybetti. Konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek toplantıda kısıtlamaların kaldırılmasıyla artan vaka sayılarının ve aşılama durumunun ele alınacağı iddia edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Salgının kontrol altında tutulmasını tedirgin edici seviyede vaka sayılarına ulaştık. Bunu durduracak olan göstereceğimiz iradedir. Tedbirlere uyup aşınızı olun” paylaşımında bulundu.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan aşısızlara kısıtlama gelir mi sorusuna: “Ayrımcılık yapmak yerine vatandaşı aşıya teşvik etmenin daha önemli olduğunu düşünüyorum ama bir işletme sahibi ben aşısız almıyorum diyebilir. Üniversiteler, okullar, kamu daireleri gibi yerlere bakmak gerekiyor. Ben kısıtlama yapmadan teşvik yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” cevabını verdi.

İlgili Makaleler