Gündem

Bilim Kurulu Önümüzdeki 4-5 Günü İşaret Ederek Sevindiren Haberi Verdi

Corona virüsü hakkında Prof. Dr. Ateş Kara'dan umut verici bir açıklama geldi. Kara açıklamalarında önümüzdeki 4 - 5 günün çok önemli olduğunu ifade ederek tabloyu korursak inişe geçeceğimizi belirtti.

Corona virüsü hakkında Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara’dan umut verici bir açıklama geldi. Ateş Kara açıklamalarında önümüzdeki 4-5 günü işaret etti.

Ateş Kara açıklamalarında son bir haftada içindeki vaka sayılarında fazla artış olmamasının sevindirici olduğunu belirtti.

Bakanlığın tamamen şeffaf olarak yayınladığı verilerin böyle seyretmesi durumunda hastalığın Türkiye’de çok fazla pik yapmadan inişe geçebileceğini ifade eden Ateş Kara “Eğer eğilim böyle devam ederse, alınan tedbirlerin işe yaradığını göreceğiz” dedi.

UMUT VEREN AÇIKLAMA

Açıklamalarında “Koronavirüsle ilgili yapılan son araştırmalarda, test sayısı her geçen gün artmasına rağmen son bir haftada pozitif hasta vaka sayımıza dikkat çekmek istiyorum. Bizim için baz alınacak rakam ilk başta bu. Tabii vefat eden vatandaşların istatistiklerinin de aşağıya düşmesi birinci isteğimiz” ifadelerine yer veren Ateş Kara önümüzdeki 4-5 günün çok önemli olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Yapılan testler sonrası pozitif hasta vakalarımızın sayısını 23-30 Mart tarihleri arasındaki bantta tutabilmeyi başarırsak, işte bizim için umut veren haber bu olur”

Ateş Kara evde kal çağrıları hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bu konu hakkında Kara açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Ancak ısrarla söylüyorum. Pozitif vaka sayımızı bu bantta tutmayı başarabilirsek, Türkiye virüsle mücadelede önemli bir mesafe almış olacak. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla büyük ölçüde insanların evde kaldığının göstergesi olacak. Bizim tek isteğimiz vatandaşlarımızın biraz daha dişini sıkarak bu hafta sonuna kadar evde kal çağrılarına uyması. Bu çağrı bizim umut ışığımız, kimse bunu unutmasın”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir