Gündem

Bilim Kurulu Tavsiye Etti Yeni Uygulamaya Geçildi: RUHSAD

Corona virüsü Bilim Kurulu tarafından bir tavsiye kararı alındı. Bu tavsiye üzerine sağlık personellerinin pandemi sürecinde uzman psikiyatristler ile görüntülü görüşebileceği mobil uygulama 'RUHSAD' geliştirildi. Bu bağlamda uygulamadan tüm devlet, vakıf ve özel hastanelerde görevli olan sağlık personelleri pandemi süresi boyunca faydalanabilecek.

Haber Global’in aktardıklarına corona virüsü nedeniyle bazı sağlık personelleri kendisi ve çocukları için gönüllü erişkin ve çoçuk ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzman hekimleri ile güvenli ve resmi bir kanalla görüntülü görüşme imkanı bulacak.

RUHSAD UYGULAMASI GELİŞTİRİLDİ

Bu sağlık personelleri ise test sonucu pozitif tespit edilen, yakını yoğun bakımda takip edilen, COVID-19 servis ve yoğun bakımlarında aktif görev alan, kaygı düzeyi yüksek ve ruh sağlığı desteğine ihtiyacı olduğunu düşünen personel  başta olmak üzere tüm personeller olarak belirtildi.

Bilim Kurulu tavsiyesi üzerine, sağlık personellerinin pandemi sürecinde uzman psikiyatristler ile görüntülü görüşebileceği mobil uygulama ‘RUHSAD’ geliştirildi.

Bu uygulamadan kamu, vakıf ve özel hastanelerde görevli olan sağlık personelleri pandemi süresi boyunca yararlanacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir