Gündem

Bilim Kurulu Toplanıyor! Aşılama Ve Delta Varyantı İçin Açıklama Bugün!

21 Haziran 2021 günü kabine toplantısı yapılmasının ardından bugün bilim kurulu bugün toplanıyor. Bilim kurulu daha önceki toplantılarını online üzerinden yapıyordu. Bakanlar bugün uzun zaman sonra ilk kez Bilkent yerleşkesinde toplanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19:00 ‘de açıklama yapacak. Peki bilim kurulu toplantısında hangi konular konuşulacak?

Sağlık bakanlığından gelen açıklamaya göre bugün saat 17:00’te Bilkent yerleşkesinde bilim kurulu toplantısı düzenlenecek. Toplantıda, azalan vaka sayıları ve hızlı şekilde devam eden aşılama programı değerlendirilecek. Ayrıca aşı sevkiyatlarındaki son durum ve aşılama programının seyri ele alınacak.

Bilim kurulu, gelecek sevkiyatların tarihlerine göre Temmuz ayı itibariyle başlayacak ikinci doz uygulamasına ilişkin bir plan yapacak.

Toplantıda ele alınacak bir diğer konu, Hindistan’da ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan Delta varyantı olacak. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca saat 19:00’de toplantıya ilişkin açıklama yapacak.

İlgili Makaleler