Gündem

Bilim Kurulu Üyesi Kara Covid 19 İçin Sevindiren Haberi Verdi: Her Bir Derece Bulaş Hızını Yavaşlatıyor

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara corona virüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Kara açıklamalarında salgın hakkındaki ABD'de yapılan bir araştırmayı paylaştı ve 25 derece ve üzerindeki hava sıcaklığında corona virüsünün balaş hızının azaldığını belirtti. Ayrıca Kara, bir derece yükselmenin bulaşta yüzde 3,1 azalma sağladığını vurguladı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, dünya genelinde 475 binden fazla insanın ölümüne neden olan corona virüsü salgını hakkında bir açıklama yaptı. Ateş Kara salgın hakkında yapılan son araştırma sonucunu sosyal medya hesabından paylaştı. Ateş Kara ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, 25 derece üzerindeki hava sıcaklığının corona virüsünün bulaşma hızını azalttığını vurguladı.

BULAŞ HIZINI YAVAŞLATIYOR

Ateş Kara sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Yeni bir çalışma; Harvard ve MIT’den araştırmacılar 25 derece üzerindeki hava sıcaklığının SARS-CoV-2 bulaşında azalma sağladığını gösterdi. Ancak bu hava sıcakken virüs bulaşmaz anlamına gelmediği için önlemlere devam etmeliyiz. Bir derece yükselme bulaşta %3.1 azalma sağlıyor”

İşte yapılan paylaşım:

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler