Gündem

Bilim Kurulu Üyesi Özlü’den Normalleşme Adımları Hakkında Açıklama

Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Özlü açıklamalarında normalleşme adımları hakkında değerlendirmelerde bulunarak takvimin işlemeye başladığını bunun eskiye dönüş olmadığını ifade etti.

Tevfik Özlü açıklamalarında artık yeni normların olacağını ifade ederek virüsün hep duruyor olacağını, virüsle beraber yaşamayı öğreneceğimizi ve virüsten hayatımızı geri alacağımızı belirtti.

TEVFİK ÖZLÜ’NÜN AÇIKLAMALARI

Prof. Dr. Tevfik Özlü’nün sosyal medyadaki açıklamaları şöyle oldu:

Normalleşme takvimi işlemeye başlıyor. Ama bu eskiye dönüş anlamına gelmiyor. Artık yeni normlarımız olacak.

Virüs hep duruyor olacak. Ama biz virüsle beraber yaşamayı öğreneceğiz. Virüsten hayatımızı geri alacağız.

Normalleşme ikinci dalgaya neden olmayacak şekilde tedbirler alınarak olacak. Adım adım ve her adımın sonuçları görülerek olacak.

Her sektörde, her alanda COVID 19’dan korunmuş normalleşme planları yapıldı, yapılıyor. Her risk ve ayrıntı üzerinde çalışılıyor.

Tüm alanlarda vazgeçilmez olan: sosyal mesafenin korunması, el hijyeni, dezenfeksiyon ve sosyal alanlarda maske kullanımı olacak.

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altına sağlanan kısmi rahatlama kurallara uygun ve salgın kontrolünde sorun oluşturmayacak şekilde yürütülebilirse daha ileri adımlar da atılabilir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler