GündemKamu Haberleri

Bilim Kurulu Üyesi’nden 65 yaş üstü için açıklama: Birkaç saatliğine izin verilecek!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında 81 İl Valiliğine gönderilen genelge ile 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Bir ayı geçkin süredir evden çıkmayan vatandaşların bedensel ve ruhsal durumları göz önüne alınarak yeni düzenlemelerin yapılabileceği öğrenilmişti. Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu programa katılan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü bu konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Baki’nin , “65 yaş ve üstü için bir esneme bekliyor musunuz? Bilim Kurulu’nun böyle bir tavsiyesi var mı?”  sorusuna yanıt veren Özlü, “Ben kendi adıma, böyle bir kararın doğru olacağına inandığımı söylemiştim. Büyüklerimiz çok uzun zamandır evde mahsur kaldılar. Bu hem bedensel hem de ruh sağlıkları için büyük bir risk. Artık onları mobilize etme zamanı geldi. Bunu yaparken onları korumamız gerekiyor. Bu da mümkün görünüyor.” İfadelerini kullandı.

Belirli sınırlarla izin verilebilir

Özlü, 65 yaş üstü vatandaşlara hafta sonları birkaç saatliğine izin verilebileceğini vurguladığı konuşmasında, “Bilim Kurulu’nda geçen toplantıda bu konuşulmuştu. Büyüklerimizi riske atmadan nasıl yapabiliriz, bunun planlanması gerekiyor. Sanırım bu çalışmalar yapıldı. Şimdi, muhtemelen hafta sonunda, diğer insanların sokağa çıkmadığı dönemde 65 yaş ve üstünün belirli sınırlarla, birkaç saat dolaşmalarına izin verilecektir diye düşünüyorum ben.”  Dedi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler