Gündem

Bilim Kurulundan Flaş Açıklama ! İşte Okulların Açılacağı Tarih

Ülkemizdeki corona virüsü salgınından dolayı alınan tedbirler kapsamında uzaktan eğitim devam ediyor. Bilim Kurulu tarafından çok öçnemli bir tavsiye kararı verildiği iddia edildi ve okulların açılması için tarih verildi.

Bilindiği gibi corona virüsü salgını nedeniyle uzaktan eğitime devam ediliyor. Milyonlarca vatandaş tarafından okulların ne zaman açılacağı araştırılıyor. Bu konuda çok önemli bir iddia gündeme geldi.

Corona virüsü önlemleri kapsamında EBA TV üzerinden uzaktan eğitimle devam eden eğitim-öğretim döneminin ne zaman açılacağı en önemli merak konularından biri. Normalde Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim Kurulu’nun önerisine dikkate alarak ara tatili de öne çekip okulların 30 Nisan 2020’ye kadar kapalı olmasına ve eğitim-öğretimin uzaktan eğitim modeliyle sürdürülmesine karar vermişti.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir açıklama yapmıştı ve şu ifadelere yer vermişti:

“Bilim Kurulu’nun önerileri var, yani süreç şu şekle doğru evriliyor, şu tedbirler alınması gerekir’ diye. Çok kısa bir zaman içerisinde bunun net kararını toplumla paylaşacağız. Ama bu süreç, toplumu da dünyayı da oldukça zorluyor. Bu nedenle bu şartlarda ne olur, ne olmaz elbette herkesin bir değerlendirmesi var. Fakat biz bunu, kamuoyuna resmi olarak en kısa zamanda açıklayacağız.”

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Okulların ne zaman açılacağına ilişkin çok önemli bir iddia gündeme geldi. Bu konu hakkında Posta Gazetesi Yazarı Candaş Tolga Işık köşe yazısında Sağlık Bakanlığı Corona Virüsü Bilim Kurulu üyelerini kaynak göstererek Kurulun okulların Eylül ayına kadar kapalı kalması yönünde öneride bulunduğunu belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir