Gündem

Bilim Kurulundan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması Geldi

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü corona virüsü hakkına açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü corona virüsü hakkında açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hastaların il il dağılımını açıklamasının ardından “Sokağa çıkma yasağı İstanbul’a gelecek mi?” sorusuna yanıt verdi.

Bu bağlamda Özlü, Bilim Kurulu’nun bu konuyla ilgili ön görüsü olduğunu fakat kararın yetkililer tarafından verileceğini ifade ederek, asıl istenenin halkın bu duruma duyarlı olması ve sokağa çıkmamayı kendilerinin tedbir olarak alması olduğunu da belirtti.

Tevfik Özlü açıklamalarında bu sürecin uzun sürmesi değil, ani bir patlamanın ülke için kötü olacağını ifade ederek şu an birçok hastanın farklı dirençten olduğunun ve onların üzerinde ayrı ayrı çalışıldığını belirtti.

Özlü açıklamalarının devamında tedavi edilip iyileşen hastaların sayısının gün geçtikçe arttığını ve uygulanmaya başlanan immun plazma yönteminin, hastalığı atlatmış kişilerin virüsü yenmek için ürettiği antikorların alınıp hasta olan kişilere verilme yöntemi olduğunu vurguladı.

Yeni gelişmeler kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca’nın açıklamaları için TIKLAYIN.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 3 Nisan 2020 tarihli yeni alınan tedbirleri belirtti. Buna göre bazı yaş gruplarına sokağa çıkma yasağı geldi. Bununla birlikte pazar ve marketlerde maske takma zorunluluğu geldi. Detaylar İçin TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir