Sağlık

Bill Gates corona virüsün biteceği tarihi verdi!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Çin’den dünyaya yayılan corona virüsü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gates tarafından yapılan açıklamalarda, virüsün zengin ülkelerde 2021 sonunda, dünyanın geri kalanında ise 2022’de bitebileceği ifade edildi.

Corona virüsü dünya çapında milyonlarca insanın enfekte olmasına neden oldu. Aynı zamanda binlerce kişinin ölümüne neden olan virüs salgınına ilişkin Bill Gates tarafından çarpıcı açıklamalarda bulunuldu.

Zengin ülkeler için 2021 sonunda bitecek

CNET ve Business Insider’daki habere göre; Gates zengin ülkelerde corona virüsü salgınının bitebileceği ve 2021’in sonuna kadar aşı ile birlikte sorunun çözülebileceğini ifade etti. Diğer ülkeler için de tahminde bulunan Gates, 2022 yılının sonunda salgının bitebileceğini belirtti.

Güvenli olduğunu bilmeden aşı verilebilir

Aşı çalışmalarına ilişkin de konuşan Gates, aşıların güvenli ve verimli olduğunu bilmeden insanlara verilmesine izin verebileceğini belirtti. Corona virüsü için geliştirilen aşıların yan etkilerini kontrol etmek için 3. fazda muhtemelen üç ya da dört aya ihtiyaç olduğu bildirildi.

İlgili Makaleler