Ekonomi

Binlerce İşçiye İkramiye Müjdesi Geldi: Onay Çıktı

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan 14 bin taşeron işçi için Ramazan Bayramından önce ikramiye müjde geldi. Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz tarafından ikramiye hakkında açıklama yapıldı.

Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz önemli açıklamalarda bulunarak Türkiye genelinde PTT bünyesinde çalışmakta olan 14 bin işçiye Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye müjdesi verildiğini belirtti.

İKRAMİYE MÜJDESİ GELDİ

Corona virüsü pandemisi kapsamında en çok çalışan personellerden olan PTT taşeron işçileri için Ramazan Bayramı öncesinde sevindiren haber geldi. Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz ikramiye ödemeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Tüz açıklamalarında girişimlerin sonuç verdiğini ve bayramdan önce işçilere ikramiye ödemesi yapılacağını belirtti.

“MİLLETİMİZE HİZMET ETTİLER”

Öz-Haber İş Sendikası Genel Başkanı Harun Tüz açıklamalarında bayram ikramiyelerinin PTT Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığını ifade ederek “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de baş gösteren korona virüs sürecinde PTT’de çalışan yaklaşık 14 bin taşeron işçi kardeşimiz bu süreçte görevlerinin başında milletimize hizmet ettiler.” şeklinde konuştu.

“TALEBİMİZ UYGUN GÖRÜLDÜ”

Ayrıca açıklamalarında “Sendika olarak bu kardeşlerimizin bir nebze rahatlamaları noktasında PTT Genel Müdürlüğüne talepte bulunup, çalışanlara ikramiye verilmesini talep ettik. Talebimiz uygun görüldü ve PTT Genel Müdürümüz Hakan Gülten tarafından onaylandı. Buradan sizlerin aracılığı ile 14 bin PTT çalışanı taşeron kardeşimize bu süreçte göstermiş oldukları özveri için teşekkür ediyor, her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” ifadelerine yer veren Harun Tüz şöyle devam etti:

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

“PTT çalışanı olan taşeron işçi kardeşlerimiz bu duruma çok sevindiler. Bayram öncesi böyle bir ikramiyenin arkadaşlarımızın hesabına yatacağını öğrendik. Kararın alınmasında emeği geçen Genel Başkanımız Harun Tüz ve desteklerini esirgemeyen Memur-Sen ile Kamu-Sen temsilcilerine teşekkür ediyoruz”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler