Gündem

Binlerce vatandaş Bakanlığın online corona virüsü testini inceledi!

Türkiye’de corona virüsü vakalarının tespitinin ardından Sağlık Bakanlığı yoğun çalışmalarla virüsün yayılmasını engellemeye çalışılıyor. Bakanlık tarafından corona virüsü tespitini vatandaşlar açısından kolaylaştırmak için yeni bir uygulama devreye sokuldu. Vatandaşların hastalık riskini online sorgulayabilmeleri için internet sitesi açıldı. Site kısa sürece binlerce vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılandı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı 191’i bulurken vatandaşlar “acaba bende corona virüsü var mı?” endişesi yaşamaya başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların kendilerinde hastalık riskini anlayabilmeleri için bir site uygulamaya sokuldu. Vatandaşların hastalık riskini sorulara alınan yanıtlarla analiz eden site yoğun talep gördü.

Risk analizi yapılıyor

Siteyi ziyaret eden kullanıcılara, “Son 14 gün içerisinde yurt dışı seyahati, hangi şehirde bulunulduğu, herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı, solunum yolu hastası biriyle temas olup olmadığı, kronik hastalık geçmişi ve hastalık belirtileri” hakkında sorular soruluyor. Verilen cevaplara göre değerlendirme yapan sistem, virüs riski yüksek çıkan vatandaşlara, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor.

Sonuçlar kesinlik taşımıyor

Siteye giriş yapan kullanıcı, “Sonuçlar sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.” Uyarısı yapılıyor.

Bakanlığın corona virüsü testi yapan sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir