Gündem

Bir ilde daha maskesiz dolaşmak yasaklandı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir ilde daha maskesiz dolaşmak yasaklandı! Yasak yarından itibaren geçerli olacak? Peki, hangi ilde maskesiz sokağa çıkma yasaklandı. İşte ayrıntılar..

Türkiye’de maskesiz sokağa çıkma yasağı olan illere her gün bir yenisi ekleniyor. Bugün bir ilimizde daha sokağa maskesiz çıkma yasaklandı.

HANGİ İLDE MASKESİZ ÇIKMA YASAKLANDI?

Vaka artışının devam ettiği iller arasında GÖSTERİLEN Çankırı’da, maskesiz sokağa çıkma yasaklandı. Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle dünyada can kaybı ve vaka sayısının artmaya devam ettiği belirtildi.

NEDEN YASAKLANDI?

Çankırı’da vatandaşlara maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapıldığı ancak bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmediği ve vaka sayısındaki artışın devam ettiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

YASAK NE ZAMAN BAŞLIYOR

“Bu nedenle İl Hıfzıssıhha Kurulu 29.06.2020 tarihi saat 24.00’ten itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir.” denildi.

İlgili Makaleler