Gündem

Bir ilde daha maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı!

Sinop Valiliği, maskesiz sokağa çıkmak yasaklandığını duyurdu. Maskesiz dışarı çıkan vatandaşlara 900 TL para cezası kesileceğinin altı çizildi.

Sinop Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, maskesiz sokağa çıkma yasağının ilan edildiği duyurdu. Valilikten, maskesiz çıkma yasağı ile ilgili şu bilgiler verildi;

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ülkede her geçen gün iyiye giden koronavirüs vaka sayılarındaki azalmanın devamı için vatandaşların maske kullanımı, sosyal mesafe ve kişisel hijyene gerekli hassasiyeti göstermelerinin önemli olduğunu belirtildi.

Açıklamada, “Bu nedenle; İl Hıfzıssıhha Kurulu “01.07.2020 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan istisnai durumlar hariç ilimiz sınırları içerisinde il ve ilçe merkezlerinde herkesin tüm açık ve kapalı alanlarda, ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takılmasının zorunlu olmasına, bu maddeye aykırı davrananlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. Maddesi gereğince 900 TL para cezası uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

İlgili Makaleler