Gündem

Bir ile daha giriş çıkış kısıtlaması getirildi! Hangi illerde yasak var?

HDP’nin demokrasi yürüyüşü çağrısı sonrasında bazı iller tarafından şehire giriş çıkış yasağı getirildi. Bugün Afyon’dan gelen bilgilere göre corona virüsü önlemleri kapsamında Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı olan Karaağaç Köyü'ne giriş ve çıkışlar kısıtlandı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in vekilliklerin, düşürülmesinden sonra bazı illerde corona virüsünün yayılımını önlemek için şehir giriş, çıkış kısıtlaması getirildi. O illerin arasına Afyonkarahisar’da katıldı. kapsamında Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı olan Karaağaç Köyü’ne giriş ve çıkışlar geçici olarak yasaklandı. İscehisar Kaymakamlığı konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Köyde yaşayanlar evden çıkmayacak

İscehisar Kaymakamlığı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Köye giriş çıkışlar belirli istisnalar dışında (öğrencilerin eğitim faaliyetleri, memurların görev amaçlı giriş çıkışı, resmi dairelerdeki randevulu ve süreli işlemler, tıbbi acil durumlar ile yetkililerce aciliyetine karar verilen diğer durumlar) geçici olarak sınırlandırılmıştır. Köyde yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmaması, temel ihtiyaçlar için her aileden 1 kişinin dışarı çıkabileceği kararlaştırılmıştır. 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile 18 yaş ve altı gençlerin de sokağa çıkmaları yasaklanmıştır. İscehisar ve diğer köylere gitmek isteyen araçların Karaağaç köyünde durmaları ve yolcu almaları yasaklanmıştır” ifadelerini kullandı.

Hangi illerde giriş çıkış yasağı var?

Bursa
Adana
Edirne
Kocaeli
Sakarya
Tekirdağ
Bitlis
Hakkari
Kırklareli
Van
Bolu
Mersin

İlgili Makaleler