Gündem

Bir İlimiz İçin Daha Karantina Kararı ! Giriş ve Çıkışlar Kapatıldı

Valilikten yapılan açıklama kapsamında bir ilimiz için karantina kararı alındığı duyuruldu. İlçede bir mahalle vaka tespit edilmesi nedeniyle karantinaya alındı.

Ordu Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamaya göre Kabataş ilçesi Elbeyi Mahallesi Kazancılı Küme Evleri mevkisinde çeşitli sebeplerle diğer illerden dönüşlerin artması sonucu yapılan testler sonucunda corona virüsü vakaları tespit edildi.

KARANTİNA KARARI ALINDI

Ayrıca yapılan açıklamada testleri pozitif çıkan kişilerin temas ettiği kişi sayısının yüksek olduğunun tespit edilmesi üzerine salgınının kontrol altına alınmasını sağlamak amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla 2 Nisan 2020 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar mahallede karantina kararı alındığı ifade edildi.

Karantina kararı alınması nedeniyle Kabataş ilçesi Elbeyi Mahallesi Kazancılı Küme Evleri mevkisine giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Konu ile ilgili olarak Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklamada karantina kararına uymayanlar hakkında idari ve adli işlem başlatılacağı ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir