Ekonomi

Bir ilimizde daha ekmek fiyatları 2 lira oldu!

Edirne’de ekmek fiyatlarına zam yapıldı. 1,5 Liradan satılan ekmek fiyatları bugünden itibaren geçerli olmak üzere 2 liraya yükseldi. Bir taraftan ekmek fiyatlarına 50 kuruşluk zam yapılırken gramajlarında ise 20 gramlık artış oldu.

EDİRNE’DE EKMEK FİYATI

Edirne Merkezde 210 gramı 1 lira 50 kuruş olan ekmeğin fiyatı 50 kuruş artarak 2 liraya yükselirken, gramajı da 20 gram artarak 230 gram oldu.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) bakanlıktan gelen olumsuz görüşe rağmen Lokantacılar Odası’nın zam talebini onayladı. EDESOB Başkanı Kemal Cingöz “Fırıncılarımıza hayırlı olsun” dedi.
Ekmekle ilgili resmi süreç tamamlandı. EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, ‘Bakanlıktan gelen olumsuz görüşe rağmen onayladık’ diyerek şu açıklamayı yaptı:

“Süreç tamamlandı. Bugünden itibaren Edirne’de 230 gram ekmek 2 TL’den satılabilir. Zaten ilçelerde 1 aydır bu şekilde satılıyor. Bugünden itibaren Merkez’de de bu şekilde satılabilir. Esnaf tarifesini bağlı olduğu odadan alacak. Bizde fırıncılar, Lokantacılar Odası’na bağlı. Tarifelerini oradan alıp asabilirler. Bugünden itibaren de satmaya başlayabilirler. Ticaret Odası’na bağlı olanlar da oradan alacaklar. Fırıncılara hayırlı olsun diyorum. Ekmeğe az da olsa bir zam geldi. Gramaj arttı. Fırıncılar da zor günler yaşıyor.

“ESNAFIMIZ FIRSATI DEĞERLENDİRSİN”

Öte yandan herkes zor günler yaşıyor. Esnafa gelir kaybı desteğinin yüzde 90’ı verildi. Belki yüzde 10 alamayan vardır. Bazı arkadaşlar IBAN numarasını eksik veya yanlış vermiş. Onlara da düzeltme hakkı tanındı. Bu fırsatı değerlendirip başvurmayanlar başvursun. Hatalı başvuranlar da başvurularını yenilesinler.”

İlgili Makaleler