Gündem

Bir İlimizde Daha Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak ! İşte Maske Zorunluluğu Olan İllerimiz

Gümüşhane'de corona virüsü salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Bu bağlamda maskesiz sokağa çıkma yasağı getirilen il sayısı 27 oldu.

Maskesiz sokağa çıkma yasağı olan il sayısı artıyor. İl Hıfzısıhha Kurulları tarafından alınan kararlar doğrultusunda corona virüsü salgını kapsamında çeşitli önlemler alınıyor. Bu bağlamda maskesiz sokağa çıkmak yasaklanıyor. Maskesiz sokağa çıkma yasağı olan il sayısı 27’ye yükseldi.

27 şehirde, bazıları il geneli bazıları da kısmı olmak üzere maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Gümüşhane Valiliğinden yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada il genelinde bugünden itibaren sokakta maske takılması zorunlu hale getirildiği belirtildi. Ayrıca açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Maske, sağlık otoritelerinin önerdiği şekilde kullanılması gerekiyor. Polis, jandarma ve zabıta ekipleri bilgilendirme ve denetim faaliyetlerini sürdürecektir. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına aykırı hareket edenlere ilgili kanunlar gereğince yaptırım uygulanacaktır”

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN İLLER

Alınan kararlar kapsamında Adıyaman, Amasya, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla, Gaziantep, Karabük, Sakarya, Isparta, Kırklareli, Burdur, Siirt, Rize, Kayseri, Tunceli, Kırıkkale, Kahramanmaraş, Eskişehir, Uşak, Trabzon ve Manisa’da maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler