Gündem

Bir İlimizde Daha Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasaklandı

Corona virüsüne karşı mücadele kapsamında çok önemli kararlar alınıyor. Bu sefer Rize için bir karar alındı ve maskesiz sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu bağlamda maskesiz sokağa çıkma yasağının olduğu il sayısı 11'e yükseldi.

“Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM’ler, toplu ulaşım araçları, taksiler ile tekrar hizmet vermeye başlayan kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor. Ayrıca bazı illerimizde ise sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak İl Hıfzısıhha Kurulları, sokağa maskesiz çıkmayı yasaklarken bu kararlar kapsamında kurullar tarafından sosyal mesafe kuralına dikkata çekildi. Bunun yanı sıra maske kullanımının yanı sıra sosyal mesafe kuralının da önemi üzerinde durdu.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı bu 10 ilin yanı sıra Gaziantep, İzmir, Adana gibi kentlerde de insan yoğunluğunun oluştuğu bazı cadde ve çarşılara maskesiz girilmesi yasaklandı.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Rize Valisi Kemal Çeber bir basın toplantısı düzenledi ve corona virüsü tedbirleri belirtti. Vali Çeber açıklamalarında dinamik sürecin yaşandığını ifade ederek kentte 2 yeni karar aldıklarını ve maskesiz sokağa çıkma yasağı olduğunu vurguladı.

Vali Çeber açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“65 yaşının üzerindeki büyüklerimize sokağa çıkma izni verildiği zamanlarda yanlarında bir refakatçi olabilecek. Bir refakatçi olmak şartıyla sahil bandımızı 65 yaş ve üzerindeki büyüklerimiz için açtık. Bu karar aynı zamanda 18 yaş altındaki çocuklarımız için de geçerlidir. Bir diğer karar ise maskelerimizi artık her yerde bulabiliyoruz. 200 bine yakın maske dağıtımı yapıldı. Artık eczanelerde ve marketler de maske satılacağı için maskesiz sokağa çıkmayı yasaklayacak bir karar aldık. Bundan sonra şehir merkezinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler