Gündem

Bir İlimizde Daha Salgın Yeniden Yükselişe Geçti !

Vali Fuat Gürel tarafından çok önemli bir açıklama yapılarak vatandaşlara uyarı yapıldı. İl genelinde son 48 saatte 40 yeni vaka tespit edildi. Kentte 125 pozitif vaka bulunuyor. Bunların 83'ü hastanede tedavi görürken 41 kişinin tedavisi evlerinde devam ediyor.

Karabük’te 13 gün boyunca yeni vaka çıkmamıştı. Ancak 28 Mayıs’tan bu yana vaka sayıları artışa geçti. Son 48 saatte ise 40 yeni vaka tespit edildi. Bu bağlamda kentte 125 pozitif vakadan 83’ü Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görürken, 41 kişinin tedavileri ise evlerinde devam ediyor. Birkaç gün önce de korona virüs nedeniyle bir kişi hayatını kaybetmişti.

VALİ UYARDI

Karabük Valisi Fuat Gürel önemli açıklamalarda bulundu. Vali Gürel açıklamalarında kentte vaka sayılarında artış yalandığını belirterek vatandaşları uyardı ve şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimizde de son birkaç haftadır pozitif vakalarda artış görülmektedir. Korona virüsle mücadelemizin ikinci aşaması olan kontrollü sosyal hayat kısmında kurallara uyma hepimizin sorumluluğundadır. Devletimiz tüm kurumlarıyla beraber virüsle mücadelede her türlü tedbiri almaya devam etmektedir.

“KURALLARA UYALIM”

Lütfen bizler de belirlenen kurallara uyalım. Biran önce normal hayata dönebilmek için kalabalık ortamlardan kaçınalım, bir müddet evlerimizde misafir ağırlamayalım, düğün, nişan ve sünnet gibi toplu etkinliklerde oldukça dikkat edelim. Virüsle mücadelede başarılı olmamız hepimizin kurallara uymasıyla mümkündür. Kendinizi, sevdiklerinizi korumak sizin elinizde. Unutmayın kontrol sizde”

İlgili Makaleler