Gündem

Bir İlimizden Daha Güzel Haber Geldi ! 6 Gündür Yeni Covid-19 Vakası Yok

Karabük'te son 6 gündür yeni corona virüsü vakası görülmediği açıklandı. Bu iyi gidişatın devam edebilmesi için önlemler arttırıldı. Hastanelerde ise 8 pozitif vaka olduğu belirlendi.

Karabük Valisi Fuat Gürel tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Gürel dün yaptığı açıklamalarında il genelinde son 5 gündür corona virüsü vakası çıkmadığını ifade etmişti. 6 gündür corona virüsü vakası çıkmayan Karabük’te hastanede tedavi gören 8 corona virüsü hastası olduğu belirtildi.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR KISITLANDI

İyi gidişatın sürmesi için kentte önlemler artırıldı. Kentin en işlek caddesi İnönü Caddesi’nin giriş ve çıkışlarında polis, sağlık ve bekçiler tarafından ateş ölçümü yapıldı. Vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uymaları yönünde uyarılar yapıldı. Ayrıca belediyenin hoparlör sistemlerinden vatandaşlar evde kalmaları yönünde uyarıldı. Aynı zamanda kente giriş ve çıkışlar da kısıtlandı. Kent girişine kurulan jandarma kontrol noktalarında yalnızca seyahat izin belgesi olanların geçişlerine izin veriliyor.

“VALİMİZ, BELEDİYE BAŞKANIMIZ ÇOK GÜZEL TEDBİRLER ALIYOR”

Bir vatandaş açıklama yaparak Karabük’te koronavirüs salgınındaki iyi gidişatın halkın kurallara uyması sonucu olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Karabük sokağa çıkmıyor. Pazar yerleri serbest olduktan sonra biraz çıkmaya başladılar. Yine de kontrollü çıkılıyor. Halk duyarlı ve kurallara uyuyor. Uymasa daha çok büyük vakalar çıkardı Karabük’te. Valimiz ve belediye başkanımız çok güzel tedbirler alıyor. Çalışmalar güzel. Biz de kurallara uyuyoruz. Sokaklarda maskeli insanlar hep. Karabük halkı duyarlıdır ve kurallara uyuyor”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler