Gündem

Bir İlimizden Daha Güzel Haber Geldi ! Vali ’10 Gündür Yeni Vaka Yok’ Diye Duyurdu

Vali Çetin Oktay Kaldırım çok önemli açıklamalarda bulundu. Vali Kaldırım açıklamalarında corona virüsü salgınına karşı sıkı önlemler aldıklarını ifade ederek 10 gündür yeni vaka çıkmadığını belirtti. Ayrıca Vali Kaldırım açıklamalarının devamında kontrollü sosyal hayat döneminde maske, mesafe ve el temizliği konusunda dikkatli olunması gerektiğini il dışından gelenler için de 14 günlük karantina uygulamasının devam edeceğini vurguladı.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım corona virüsü salgını ve vaka sayıları hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Vali Kaldırım söz konuus açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi ve il genelinde bugüne kadar 69 corona virüsü vakasının görüldüğünü ifade etti.

10 GÜNDÜR YENİ VAKA YOK

Vali Kaldırım açıklamalarında alınan tedbirlerin devam ettiğini belirtti. Ayrıca Vali Kaldırım açıklamalarında halka maske, sosyal mesafe ve el hijyeni konusunda uyarı yaparak “Kıymetli Elazığlılar; bugün salgında yeni döneme girdik.” dedi.

Bunun yanı sıra Vali Kaldırım açıklamalarında kontrollü sosyal hayat döneminde maske, mesafe ve el temizliğine riayet edilmesi gerektiğini il dışından gelenler için 14 günlük karantina tedbirinin devam ettiğini bildirdi. Ayrıca Vali Kaldırım açıklamalarında kurallara uyarak bu dönemi de hep birlikte aşacağımızı belirtti ve alınan sıkı tedbirler sonucu 10 gündür yeni vaka olmadığını vurguladı.

“SALGINDA YENİ DÖNEME GİRDİK”

Konu ile ilgili olarak Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Elazığlılar; bugün salgında yeni döneme girdik.

Kontrollü sosyal hayat döneminde; maske, mesafe ve el temizliğine riayet edelim. İl dışından gelenler için 14 gün karantina tedbirimiz devam edecek. Kurallara uyarak bu dönemi de hep birlikte aşacağız. İlimizde alınan sıkı tedbirler sonucu 10 gündür yeni vaka yok, dışarıdan gelenlerin bulaş getirme riskine karşı bu önlemi almak durumundayız”

Vali Kaldırım’ın paylaşımı:

İlgili Makaleler