Gündem

Bir İlimizden Daha Haber Geldi: 7 Gün Süreyle Yasaklandı

Sinop Valiliği tarafından bir açıklama yapılarak Kurbab Bayramı ve bayram tatili hakkında bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada tatilde beklenen insan hareketliliği nedeniyle kent genelinde 7 gün süreyle çok sayıda eylemin yasaklandığı belirtildi.

Corona virüsü salgını kapsamında gerçekleşecek olan Kurban Bayramı hakkında Sinop Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Kurban Bayramı için bazı tedbirler alınmaya başlandı. Sinop’ta Valilik kararı kapsamında çok sayıda toplu eylem yasaklandı. Konuya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada 31 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında olacak olan Kurban Bayramı ve öncesinde yoğun insan hareketliliğinin beklendiği vurgulandı.

Sinop Valiliği tarafından yapılan açıklamada corona virüsü salgınının eylem ve etkinliklerle başka kişilere bulaşma riski taşıdığı belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17 ve 19.maddeleri ve 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 11.maddesi hükümleri gereğince;

Sinop İl sınırları içerisinde (İl Merkezi, İlçeler, Polis ve Jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamı) 28.07.2020 tarihi saat 00.01’den 03.08.2020 tarihi saat 23.59’a kadar 7 (Yedi) gün süre ile Meydan, Cadde, Sokak, Yol, Park gibi umuma açık alanlarda Miting, Açık Yer Toplantıları, Gösteri Yürüyüşleri, Protesto Eylemi, Basın Açıklamaları, Toplu Karşılama ve Uğurlama etkinlikleri v.b türdeki her türlü eylem ve etkinlikler yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler