Gündem

Bir İlimizden Daha Haber Geldi ! Valilik 1 Ay Yasakladı

Valilik tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada corona virüsü salgını kapsamında alınan tedbirler neticesinde 8 Temmuz 2020 tarihine kadar il genelinde eylem ve etkinlikler yasaklandı.

Gaziantep Valiliği tarafından corona virüsü tedbirleri kapsamında çok önemli bir karar alındı ve açıklama yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, yer toplantıları ile protesto gibi her türlü etkinliğin 1 ay yasaklandığı vurgulandı.

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada bu yasakların 8 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edeceği vurgulandı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak Gaziantep Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar ve Valilik tarafından izin verilenler hariç olmak üzere,

tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. maddeleri hükmü gereğince 09.06.2020 tarihi 08.00 itibariyle 08.07.2020 tarihine kadar (30) gün boyunca Valiliğimizce yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler