Gündem

Bir İlimize Daha Giriş ve Çıkışlar Yasaklandı ! İşte Yayımlanan Yasaklar

Valilik tarafından çok önemli ibr açıklama yapılarak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun karaı yayımlandı. Bu karar göre giriş ve çıkışlar yasaklanmış oldu. Ayrıca il genelinde araç veya yayaların toplu olarak bulunmaması veya dolaşmaması kararı verildi.

Van Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada eylem veya etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla il sınırlarına gelen şahısların veya araçların il sınırları içine girişleri veya başka illere gitmek isteyenler için çıkışlar kısıtlanmıştır.

Konu ile ilgili olarak açıklamada il sınırları içinde araç veya yayaların toplu bir şekilde bulunması veya dolaşması da kısıtlanmıştır.

YAPILAN AÇIKLAMA

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Koronavirüs kapsamında İlimiz için alınacak ek tedbirler aşağıda belirtilmiştir.

– Her türlü açık alanlarda yapılması planlanan eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla il sınırlarımıza gelen şahısların ve araçların ilimiz sınırları içerisine girişleri ve başka illerde gerçekleşmesi planlanan eylem/etkinliğe katılım amacı ile ilimizden çıkışları yasaklanmıştır.

– İl sınırlarımız içinde araç, yaya vb. şekilde toplu olarak bulunulması/dolaşılması kısıtlanmıştır.

– İl sınırlarımız içinde karşılama ve uğurlama adı altında yapılabilecek her türlü etkinlik veya toplu hareketler kısıtlanmıştır.

– İl sınırlarımız içinde vatandaşlarımızın bir araya gelebileceği her türlü toplu faaliyet, hareket, gösteri, organizasyon vb. etkinlikler kısıtlanmıştır.

– İl sınırlarımız içinde yapılacak tüm açık hava toplantıları kısıtlanmıştır.

– İlimizin sınırları içinde (Görevli kamu kurumları hariç olmak üzere) yüksek sesle anons, duyuru vb. ses sistemlerinin kullanımı yasaklanmıştır.

İlgili Makaleler