Gündem

Bir Kişi Yüzünden 40 Bin Kişi Corona Virüsü Karantinasına Alındı

Hindistan'ın Pencap eyaletinde 20 köyden 40 bine yakın kişi corona virüsü nedeniyle karantina altına alındı. Bu kişilere virüsü tek bir kişinin bulaştırmış olabileceği ifade edildi.

70 yaşındaki Baldev Singh adlı erkek din adamı corana virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti. Yetkililer BBC Pencapça Servisine çeşitli açıklamalarda bulundu.

YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPTI

Yetkililer açıklamalarında din adamının, İtalya ve Almanya gezileri sonrası kendisini karantinaya alması yönündeki tavsiyelere uymadığını ifade etmişti. Baldev Singh ölümünden kısa süre önce Sihlerin öne gelen festivallarinden Hola Mohalla’ya katılmıştı. 6 gün süren festivale her gün yaklaşık 10 bin kişi katılıyor.

Singh’in ölümü sonrası, akrabalarından 19’unun koronavirüs testleri pozitif çıkmıştı. Amerikan Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre Hindistan’da şu ana kadar tespit edilen koronavirüs vakalarının sayısı 887. Covid-19 hastalığı sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı ise 20.

Uzmanlar açıklamalarında 1 milyar 300 milyon nüfuslu ülkede bu sayıların çok daha fazla olabileceğini ifade ederek Hindistan dünyada hala en az coorona virüsü testi yapan ülkelerden biridir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir