Gündem

Bir Kötü Haber Daha Geldi: Tam 155 Kişi

Zonguldak merkez Çınartepe Mahallesinde bulunan tekstil fabrikasında çalışan 155 işçiden 43'ünde corona virüsü tespit edildi. Bundan dolayı fabrikanın üretimi durdurulurken tüm işçiler karantinaya alındı.

Zonguldak’ta tekstil fabrikasında çalışan 155 işçiden 43’ünde corona virüsü tespit edildi. Virüsün işçilere yemekhanede bulaştığı belirtildi ve fabrikanın üretiminin durdurulduğu duyuruldu. Fabrikada çalışan 155 işçi evlerinde karantinaya alındı.

43 İŞÇİNİN TESTİ POZİTİF

Çınartepe Mahallesi’ndeki bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerden bazıları koronavirüs belirtileri üzerine hastaneye başvurdu. İlk aşamada 13 işçiye corona virüsü testi yapıldı ve test sonucu pozitif çıktı. Filyasyon ekibi temaslıları saptamak için çalışma yaparken belirti görülen işçilere de test yapıldı. Bu test çalışması sonucunda 43 işçide corona virüsü tespit edildi. Fabrikanın üretimi durdurularak kapatıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak Fabrika tarafından açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Pazartesi günü iki arkadaşımızda yüksek ateş tespit edildi. Onları hastaneye yönlendirdik. Burada gereken testler, işlemler yapıldıktan sonra İl Sağlık Müdürlüğü’nden bizlere bu arkadaşlarımızın test sonuçlarının pozitif olduğu bilgisi verildi.

Yakın temaslı oldukları arkadaşlarımızı da sağlık müdürlüğüne yönlendirdik. Sonrasında komple imalatı durdurup arkadaşlarımızı karantinaya aldık, fabrikamızı boşalttık. Karantinadaki arkadaşlarımız sürekli olarak takip ediliyor. Kendisini kötü hisseden arkadaşlarımız ambulans desteği ile alınarak test yapılıyor.

İlgili Makaleler