Personel Alımı

Bir Süredir Bekleniyordu: Acil Tıp Teknisyeni Alımları Başlıyor! Hem De 12 İlde Birden Gerçekleştirilecek! Başvurular İçin Son Gün…

İstihdam açısından en sık ilanın yayınlandığı alanlardan biri olan sağlık personeli arayışları, 2022 yılında da sürüyor. Yılın ilk toplu atamasını geçtiğimiz ay gerçekleştirmiş olan Sağlık Bakanlığı’nın acil tıp teknisyenleri atamasını ne zaman gerçekleştireceği ise, merakla bekleniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra pek çok kurum ve kuruluş da acil tıp teknisyeni alımı gerçekleştiriyor. Mayıs ayı itibariyle acil tıp teknisyeni alımı yapan 19 kurum ve kuruluş, başvuruları resmen başlatmış bulunuyor.

Acil Tıp Teknisyeni Alımları Başladı

Başta Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları olmak üzere 19 farklı kurum ve kuruluşta istihdam edilmek üzere alımları başlayan acil tıp teknisyeni öncelikli sağlık çalışanları alımları, 12 farklı ilde gerçekleştiriliyor. Benzer ortak şartlara sahip olan 19 farklı sağlık kamu kurum ve kuruluşları başvuruları da İŞKUR üzerinden alıyor. Dolayısıyla İŞKUR içerisinde yer alan filtreleme seçeneği ile Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumlarının yayınladığı ilanlara ek olarak pek çok kurum ve kuruluşun acil tıp teknisyeni ilanlarını görmek mümkün oluyor.

Acil Tıp Teknisyeni Alım Şartları 2022

Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları bünyelerinde istihdam etmek üzere alınacağı öğrenilen acil tıp teknisyenlerinin taşıması gereken şartlar da yayınlanan ilanlar ile birlikte belli olmuş bulunuyor. Bu kapsamda Kadıköy’e ulaşımı kolay olan bir bölgede oturmaya şart koşan Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları alacağı personelin 23 ila 40 yaş aralığında olmasını istiyor. Tütün ve tütün ürünleri kullanmayan bir personel arayışı içerisinde olan Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları, aynı zamanda güler yüzlü ve ekip çalışmasına yatkın kişileri arıyor. Bunların yanı sıra hem erkek hem de kadın sağlıkçı arayışı içerisinde olan Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları; acil tıp teknisyenleri öncelikli olmakla birlikte hemşire ve paramedik başvurularını da kabul ediyor. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış olma şartını belirlemiş olan Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları aynı zaman bilgisayar programlarına hakim, sözlü iletişimi gelişmiş ve çalışma disiplini olan adayların başvurularını değerlendireceğini açıklamış bulunuyor. Öte yandan iş başvurularını almaya başlamış olan Şafak Makine, Klinik ile Çağatay Vural kurumları başvuruları İŞKUR üzerinden kabul ediyor.

İlgili Makaleler