Gündem

Birçok Bölgemiz İçin Önemli Uyarı Yapıldı ! Tedbir Alın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada birçok bölgemiz için uyarı yapıldı ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Yapılan son değerlendirmeler kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açılamada bazı bölgelerimiz için kritik uyarı yapıldı ve sağanak yağış olacağı bundan dolayı vatandaşların tedbirli olmaları istendi. Bununla birlikte MGM tarafından yapılan açıklamada ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi. Ayrıca rüzgarın Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

SICAKLIKLAR ARTACAK

Açıklamada hava sıcaklığının Marmara ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı vurgulandı. Bunun yanı sıra açıklamada rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği ifade edildi.

YAPILAN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarı ise şöyle oldu:

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İlgili Makaleler