Gündem

Birleşmiş Milletler Corona Virüs Hakkında İlk Oturumu Gerçekleştirecek!

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), corona virüsün (Covid-19) ana gündem olacağı bir toplantı yapacaklarını aktardı. Perşembe günü gerçekleşecek toplantı, video konferans yoluyla düzenlenecek.

Corona virüs (Covid-19) salgını hakkında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, perşembe günü önemli kararların alınabileceği bir toplantı gerçekleştirecek. Daha önce gerçekleşmemesinin sebebi ise ABD ve Çin arasındaki çatışmalardan kaynaklıydı.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konsey (BMGK), corona virüs (Covid-19) salgını ile ilgili ilk kez bir toplantı gerçekleştirecek ve toplantı, video konferans yoluyla perşembe günü yapılacak. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in kısa bir süre boyunca toplantıya katılım sağlayacağı toplantıdan sonra bir basın açıklaması yapılacak mı sorusuna kesin bir cevap verilemiyor.

TOPLANTI HAKKINDAKİ DÜZENLEMELER BELLİ DEĞİL

BMGK, corona virüs (Covid-19) salgınının bütün dünyaya yayılmasına kadar geçen süre zarfında bir toplantı düzenleyememişti ve bunun sebebi de Çin ve ABD arasında yaşanan gerginliklerdi. Bu sefer ise Çin tarafından toplantıya olumlu cevap geldiği aktarıldı. Toplantının nasıl düzenleneceği, hangi ülkelerin katılım sağlayacağı ya da toplantıdan sonra bir açıklama gelip gelmeyeceği şimdilik kesin değil.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir