Gündem

Bitcoincilere Kötü Haber Geldi; O İsim Bile 9 Yıldır Almıyormuş! Elon Musk’tan Yanıt Gecikmedi! “Kripto Para Piyasalarında Neler Oluyor”

Günümüzde özellikle yeni nesil yatırım araçları arasında en güçlü paya sahip olan kripto paralar, her geçen gün yaşamımızı sarmaya devam ediyor. Öyle ki bazı büyük şirketler, satışlarını çoktan sanal para birimleri ve coinler üzerinden gerçekleştirmeye başladı. Bir süredir dalgalı seyreden piyasalardan biri olan kripto para piyasaları o isimden gelen ilginç açıklama sonrası yeniden hareketlendi.

Özellikle Amerikan Merkez Bankası FED’in baskıcı bir faiz politikası gütmeye başlamasının ardından düşüşe geçen kripto para piyasaları, tıpkı altın ve döviz kurları gibi uzunca süre sonra değer kaybetmeye başladı. Ancak, altın ve döviz kurları üzerindeki bu baskıyı üç ay içerisinde atarken kripto para birimleri henüz atamadı. Dogecoin (DOGE) kurucusu Billy Markus’tan gelen açıklama ise, kripto para piyasalarındaki aşağı yönlü hareketliliği bir kez daha artırdı.

Billy Markus, 9 Yıldır Yatırım Yapmıyor

Kripto para piyasasına girdiğinde heyecan yaratan ve talep gören para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE), 2013 yılında ilk meme coin türü olarak kripto yatırımcısının hayatına girdi. Jackson Palmer ile birlikte Billy Markus’un yarattığı DOGE, kısa süre içerisinde Bitcoin ve Ethereum gibi adından söz ettiren para birimlerinden biri oldu. DOGE’nin yatırımcısı olan Billy Markus, geçtiğimiz gün bir tweet atarak, tam 9 yıldır, yani 2013 yılından bu yana kripto para almadığını açıkladı. Sektörde katkıları olduğunun altını çizmesine rağmen neden yatırım yapmayı bıraktığını da açıklayan Markus, halan bir miktar kriptosunu yavaş yavaş sattığını da attığı tweete dipnot olarak ekledi. Kripto yatırımının kumarla eşdeğer olması nedeniyle yatırım yapmayı bıraktığını açıklayan Markus’un bu açıklamalarından sonra onun ortağı olan Jackson Palmer ise, DOGE ile yakından ilgilenen Tesla CEO’su Elon Musk’ın da dikkatini çekti.

Elon Musk; “Biraz Negatif Olabiliyor”

Geçtiğimiz haftaya açıklamaları ile damga vuran Dogecoin (DOGE) yaratıcısı Billy Marcus, Twitter’daki kripto topluluğuna artık Dogecoin ile ilişkisi olmadığını, hatta yatırım yapmayı da 9 yıl önce bıraktığını açıklamıştı. Bu açıklama DOGE taraftarı olan Elon Musk ve Marcus’un ortağı Palmer’i da karşı karşıya getirdi. Twitter’da yaptığı bir yorumda Jackson Palmer’dan bahseden Elon Musk, Palmer için; “Bazen negatif olabiliyor” ifadelerini kullandı. Elon Musk’a alaycı bir dille yaklaşan Palmer ise, onun için; “Bir başarının kilidi açıldı” sözlerini kullandı.

 

İlgili Makaleler