Gündem

BM’den dünyaya Türkiye çağrısı: ” Destek sürdürülmeli ve arttırılmalı!”

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Babar Baloch, düzenlenen basın toplantısında, Mültecilerle ilgili olarak ” Türkiye'ye verilen desteğin sürdürülmesi ve hızlandırılması gerekiyor." dedi.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Sözcüsü Babar Baloch, mülteciler konusunda Türkiye’ye verilen desteğin sürdürülmesi ve arttırılması gerektiğini söyledi. Baloch Türkiye’nin mültecilere sınır kapılarını açması konusunda ise “Bu konuda bize ulaşan herhangi bir bilgi yok. Sınır hattında görünür bir hareketliliğe dair de bize ulaşan bir rapor yok.” Dedi.

Korkunç şartlar içindeler

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke da yılın ilk 2 ayında 2 bin tırdan fazla insani yardımı İdlib’e gönderdiklerini hatırlatarak, İdlib’e yönelik sınır ötesi insani yardımlara ilişkin herhangi bir değişiklik olup olmadığına dair bir bilgilerinin olmadığını dile getirdi.

Laerke, İdlib’deki sivillerin korkunç şartlar içinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir