Gündem

BM’den korkutan açıklama: Covid-19 yüzünden milyonlarca insan ölecek!

Ocak ayında Çin’de ortaya çıkan corona virüsü o zamandan bu yana neredeyse dünyanın bütün ülkelerine yayıldı. Binlerce insanın hayatına kaybetmesine neden olan virüs hakkında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından korkutan bir açıklama yapıldı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, virüsün yayılmasına izin verilmesi halinde milyonlarca insanın öleceğini bildirdi.

Dünya çapınca çok sayıda insanın hastalanmasına ve hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü hakkında gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Özellikle İtalya’da çok can alan ve Türkiye’de de tespit edilen virüs hakkında, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres açıklamalarda bulundu. Video Konferans yoluyla basına açıklamalar yapan Guterres, izin verilmesi halinde milyonlarca insanın öleceğini vurguladığı konuşmasında ”En fakir ve en savunmasız ülkeler en sert darbeyi alacak. Virüsün özellikle dünyanın en savunmasız bölgelerinde orman yangını gibi yayılmasına izin verirsek milyonlarca insan ölecek. Ortak bir düşmanımız var ve bir virüsle savaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Gelişmekte olan ülkelere için yardım çağrısı yapıldı

Guterres, virüsün ekonomiyi de etkileyeceğini belirterek, Uluslararası Çalışma Örgütünün virüs nedeniyle dünya genelinde çalışanların 3,4 trilyon dolar gelir kaybı yaşayabileceğini bildirdiğini söyledi.
Guterres salgında en fazla zarar görecek olan gelişmekte olan ülkelere de yardım etme çağrısında bulundu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir