Gündem

Bomba İddia Gündeme Geldi: Bakın Corona Virüsü Nerede ve Nasıl Yayılmış

Fransa'dan corona virüsü hakkında çok önemli bir iddia gündeme geldi. Bu iddiada corona virüsünün nerede ve nasıl yayıldığı ifade edildi.

Fransa’dan corona vürüsü hakkında çok önemli bir iddia gündeme getirildi.Bu bağlamda corona virüsünün geçen ay Mulhouse kentindeki Evanjelik Kilisesinde yapılan ve 2 binden fazla kişinin katıldığı ayinlerde yayıldığı ifade edildi.

CORONA VİRÜSÜ NEREDE VE NASIL YAYILDI?

Konu ile ilgili olarak kamu ayıncısı France Info’nun haberine göre Mulhouse’daki Evanjelik Kilisesinde 17-21 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen ayinlere katılan en az bin kişide corona virüsü tespit edildiği iddia edildi.

Birçok şehirden katılımın yapıldığı ayinlerin ülkede salgının yayılmasına neden olduğu iddia edildi.

Sağlık yetkilileri, ayine katılan Strazburg Hastanesinde çalışan bir hemşirenin virüsü 250 sağlık çalışanına bulaştırdığını dile getirirken söz konusu ayinlerde yer alan kişilerin corona virüsünü Paris, Orleans, Besançon, Belfort, Dijon, Macon, Agen, Briançon kentlerine götürdüğü de iddialar arasında yer alıyor.

ÇOĞUNUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Haberde, ayinlere Korsika’dan katılan 3 kişide, adaya döndükten sonra virüs tespit edildiği ve 9 Mart’ta Korsika’da vaka sayısının 33’e yükseldiği aktarıldı. Haberde ifadelerine yer verilen Kilisenin papazı ve doktor Jonathan Peterschmitt de “Ayinlere katılanların çoğu virüsü taşıyordu. Çünkü daha sonra çoğunun testi pozitif çıktı.” ifadesini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir