Ekonomi

Borç Ertelemek İsteyen Vatandaşların Bu İki Bankayı Seçmesi Gerekiyor; Tam Üç Ay Ödeme Alınmıyor! Üstelik Geri Ödemelerde…

Bankacılık sektörünün gelişmeye başladığı günlerden bugüne kadar hem kredi kartları hem de krediler hayatımızda çok önemli bir yere oturmuş bulunuyor. Öyle ki, vatandaşlar en düşük nakit ihtiyacında bile öncelikle bankalara başvuruyor. Her ne kadar kredi kartı ve kredi kullanımları kolay görünse de bu hizmetlerin ortaya çıkardığı borçlanmalar, o kadar da kolay geri ödenmiyor.

Borçlarını geri ödeyemeyen vatandaşların en sık karşılaştığı şey ise, kredi notlarının geri ödeme alışkanlıklarından kaynaklı olarak düşmesi ve sonraki yaşamlarında bu kredi notunu yükseltene kadar bankacılık hizmetlerinden yararlanamaması oluyor. Bu kapsamda yeni bir hizmet vermeye başlamış olan Türkiye İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası hem kendi bünyesindeki hem de vatandaşların başka bankalardaki borcunu avantajlı bir şekilde kapatmaya talip oluyor.

Türkiye İş Bankası Borç Erteleme Şartları

Türkiye’de bankacılık sektörünün lider bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası hem borç erteleme hem de borç kapama seçenekleri sunmaya başlamış bulunuyor. Borç kapama ya da borç transferi kredisi olarak adlandırılan bir kredi sağlayan Türkiye İş Bankası, bu kredisi sayesinde vatandaşların diğer bankalara olan borçlarını ödüyor ve yeni bir yapılandırma olanağı tanıyor. Borç erteleme kampanyası kapsamında ise kendi bankasına borçlu olan vatandaşların borçlarını belirli bir faiz oranı ile erteleyen Türkiye İş Bankası, yüzde 2,10 faiz oranı ile erteleme sağlıyor. Bunun yanı sıra üç ay erteleme yapan Türkiye İş Bankası, üç ay boyunca herhangi bir geri ödeme talep etmiyor.

Yapı Kredi Bankası Borç Erteleme Şartları

Kendi bünyesinde kredi kartı ya da kredi borcu olan banka müşterilerine borç erteleme ve yapılandırma seçeneği tanıyan bankalardan biri olan Yapı Kredi Bankası, üç ay erteleme seçeneği ile müşterilerine rahat bir nefes aldırıyor. Faiz politikası sabit olmayan bu nedenle bazen avantaj bazen ise dezavantaj yaratan Yapı Kredi Bankası, pek çok bankacılık hizmetinde kişinin gelir düzeyi, düzeni ve kredi notuna ilişkin faiz oranları sunuyor. Vadelendirmelerde oldukça esnek olan Yapı Kredi Bankası, yapılandırma seçeneğinde ise, yine kişiye özel sunduğu planlar ile avantaj yaratıyor.

İlgili Makaleler