Ekonomi

Borcu Olanlar Dikkat! TOKİ’den Flaş İndirim Kampanyası!

TOKİ, borcu olan vatandaşlar için çok önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan açıklamaya göre 19 Ekim tarihine kadar borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen Konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan indirim kampanyasının ikincisi de düzenlendi. Peki yüzde kaç indirim yapılacak?

TOKİ’nin Açıklaması

TOKİ 21 Eylül tarihinden itibaren 19 Ekim tarihine kadar başvuruda bulunan vatandaşlara borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacağı duyurdu. Geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri alıcılarının faydalanabileceği kampanyadan, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, “Gayrimenkul Satış Sözleşmesini” imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Ancak 19 Ekim’den sonra yapılacak borç kapatmalarında, indirim oranı uygulanmayacak.

İlgili Makaleler