İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Böyle İstihdam Fırsatı 40 Yılda Bir Gelir; 131 Bin 600 Personel Birden Alınacak! Başvurular Başladı; İŞKUR Sistemini Açtı! O Mesleklere Sahip…

Her geçen gün ilanlarına bir yenisinin daha eklendiği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), haziran ayı itibariyle 2 bin 170 farklı meslek grubunda personel alımı yapılacağını kamuoyu ile paylaşmış bulunuyor.

İşsizlik ve kalitesiz istihdam ile mücadele etmek adına kurulmuş olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), her geçen gün yeni iş ilanı ile vatandaşların karşısına çıkıyor. Özellikle şu sıra artan işsizlik ile mücadele eden İŞKUR, bu ay 131 bin 600 kişinin istihdam edilmesine aracılık etmeye hazırlanıyor.

İŞKUR, Haziran Ayında 2 Bin 170 Farklı Meslek Grubunda İş İlanı Yayınladı

Başta web tasarımı ve kodlama teknikeri olmak üzere acil tıp teknisyeninden açkı ve polisaj tezgahı operatörü ve metal işçisine; ağaç biçme makinesi operatöründen ağaç işleri endüstri mühendisine kadar pek çok pozisyonda açık olduğunu duyurmuş olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), haziran ayı itibariyle tamı tamına 2 bin 170 meslek kolunda açık olduğunu duyurmuş bulunuyor. Her meslek grubuna ilişkin hem kamu hem de özel kuruluş iş ilanı bulunduran İŞKUR, iş arayan adaylara sistemine kayıt olup, kendi meslekleri ve yetenekleri doğrultusunda başvuru yapması hususunda çağrıda bulunuyor. Amacı iş arayan vatandaş ile işvereni buluşturmak olan İŞKUR’un şu an açık olan 2 bin 170 meslek grubunda istihdam edeceği personel sayısı da oldukça dikkat çekiyor.

İŞKUR, Haziran Ayında 131 Bin 600 Personel İstihdam Etmeyi Planlıyor

Açık olan 2 bin 170 meslek grubu ilanı ile bu ay içerisinde 131 bin 600 kişinin istihdam edilmesini sağlamayı planlayan Türkiye İş Kurumu veya kısaca İŞKUR, açık olan ilanlarına her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Ancak İŞKUR üzerinden açık iş ilanlarına başvuru yapabilmek üzere her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşını geçmiş olmak ve İŞKUR veri tabanını iş arayan olarak kaydolmak gerekiyor. Bu genel şartlara ek olarak pek çok İŞKUR ilanında erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin kalmamış olması ibaresi de yer alıyor. İŞKUR üzerinden yapılan alımlarda güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması gerçekleştirdiği için adayların bu kısmı da başarıyla geçmesi gerekiyor. Ayrıca engelli ve eski hükümlülere özel ilanlar hariç olmak kaydıyla İŞKUR’un diğer ilanlarında göreve engel olacak sağlık sorunu bulunmama ve temiz bir adli sicil kaydı da isteniyor. Öte yandan İŞKUR üzerinden ilan veren kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte özel şirketler de pozisyona özel şartlar arayabiliyor. İŞKUR’un e-Şubesi üzerinden açık iş ilanları da başvuru şartları da kolaylıkla görülebiliyor.

İlgili Makaleler