Personel Alımı

Böylesi Bir İstihdam Daha Önce Gerçekleşmedi: O Kurum Vasıflı Vasıfsız 15 Bin Personel Birden Alacak! Başvurular Yaklaştı…

Bir süredir iş arayan vatandaşların adeta gözdesi haline gelmiş olan kamu kurum ve kuruluşları, 2022 yılı alımlarına başladı. Sağlık Bakanlığı ile başlayan personel arayışı süreçleri devam ederken; diğer bakanlıklar da tek tek personel alımı yapar hale geldi. Bakanlıkların yanı sıra devlet kamu kurum ve kuruluşlarının da alım yapamaya başladığı mayıs ayında bir memur alımı ilanı daha yayınlandı.

Sene başında PTT’nin bu sene toplu alım gerçekleştireceğinin sinyalleri verilmişti. 15 bin kişi birden istihdam etmek üzere harekete geçen PTT, personel alımı gerçekleştireceği kadroların yanı sıra personel alım şeklini de belirledi. Gözler PTT 2022 personel alım şartlarına çevrilmişken, yayınlanacak olan ilan ile ilgili de sıcak gelişmeler yaşandı.

Personel Alımları İçin İlk Sinyal Geldi

Geçtiğimiz günlerde 15 bin kişi istihdam edeceğini açıklayan PTT, bünyesinde çalışmak üzere personel arayışı içerisinde olduğunu duyurdu. 2023 yılının sonuna kadar 15 bin personel alımı yapacağını duyuran PTT, bazı alımları KPSS’li bazı alımları ise mülakat ve kurum içi sınavlar ile gerçekleştireceğini de açıkladı. Bu kapsamda uzman yardımcısı, avukat, iç mimar, mimar, şehir plancısı, mühendis, gişe ve büro görevlisi, tekniker ve postacı alımı yapacak olan PTT’nin aynı zamanda temizlik personeli, şoför, güvenlik görevlisi ve diğer işçi kadroları için de alım gerçekleştireceği öğrenildi. Öte yandan PTT’nin iş ilanı için bekleyiş başladı.

İlan Henüz Yayınlanmadı

PTT’nin iştiraki olan şirketler tarafından yapılacağı öğrenilmiş olan alımların PTTPAL, PTTAVM, Anadolu A.Ş. ile diğer kurumlar tarafından gerçekleştirileceği öğrenildi. PTT ve PTT iştiraki olan şirketler bünyesinde çalışmak üzere istihdam edilecek olan memur alımları için geri sayım başlamışken gözler Resmi Gazete’de yayımlanacak olan PTT Personel Alımı 2022 ilanına çevrildi. Henüz konuyla ilgili herhangi bir ilan yayınlamamış olan PTT ve PTTPAL, PTTAVM, Anadolu A.Ş. ile diğer kurumların personel alımına ilişkin ilanı yayınlanacağı tarih ise belli oldu. İlanı ve alımı haziran ayında gerçekleştirecek olan PTT ve PTTPAL, PTTAVM, Anadolu A.Ş. ile diğer kurumların ilanı ise haziran ayının başında Resmi Gazete’de yayımlayacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler