Gündem

Bu Akşama Kadar Çok Şiddetli Devam Edecek: Hemen Önleminizi Alın

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün resmi web adresi üzerinden son değerlendirmeler kapsamında çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada yurt genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olması beklendiği ifade edilerek İstanbul’da metrekareye 25 ila 30 kilogram yağışın düşmesi beklendiğinden sel ve su baskınlarına karşı vatandaşlar uyarıldı.

METREKAREYE 25 – 50 KİLOGRAM YAĞIŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. MGM’den yapılan açıklamada İstanbul’daki sağanak ve gök gürültülü sağanağın, bu akşam saatlerine kadar yani 4 Mayıs Pazartesi günü saat 18.00, 19.00’a kadar kuvvetli olacağı vurgulandı. Bu bağlamda metrekareye 25-50 kilogram yağış bırakacağı belirtildi.

Meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Bununla birlikte sıcaklıkların 18 derece dolaylarında seyretmesi bekleniyor.

İLLERİMİZE GÖRE HAVA DURUMU

Buna göre Ankara, İzmir ve İstanbul’da hava durumu şöyle olacak:

İstanbul: Sağanak yağışlı 18 derece

İzmir: Bulutlu 21 derece

Ankara: Yer yer hafif yağışlı ve 19 derece

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler